MENU

Y balance test

Y-Balance Test (YBT) je součástí Fuctional movement systems (FMS) a je zdokonaleným dynamickým testem funkčního pohybu, který analyzuje mobilitu, stabilitu a zjišťuje funkční asymetrie. To může být pro sportovce údajem o možném riziku zranění. Testuje se spodní polovina těla YBT ve vzpřímené poloze pohybu na jedné noze, což je dynamický test, který vyžaduje stabilitu, pevnost, pružnost a propriocepci dolním části těla a core stabilitu.
Testování horní části těla je analýza schopnosti člověka dosáhnout s volnou horní končetinou při zachování druhé horní končetiny na zemi ve vzporu do požadovaných stupňů. Toto dynamické testování YBT prověřuje sílu a stabilitu celého trupu a je ukazatelem pro prevenci zranění či schopnosti návratu do sportovní činnosti.
YBT obdržíte individuální doporučení k tréninku, jak konkrétně dosáhnout svého výkonnostního potenciálu udržitelně a minimalizovat riziko zranění. Tímto testem také můžeme dát po zranění informaci k možnému efektivnímu návratu do daného sportu.

Y-Balance-Test-images.1-1024x673

rychlý kontaktRychlý kontakt

Kontaktní údaje

Silová a pohybová akademie,
Rýmařovská 561
Kulturní dům Letňanka (2.patro)
Praha – Letňany
IČO: 716 478 56

TELEFON: +420 777 131 078
EMAIL: info@coretraining.cz