Diagnostika

V čem je CORE GYM jiný?

Proč navštívit a vybrat si pro zlepšení svého tréninku a pohybu naše silové a pohybové centrum? Nebudu psát, v čem všem jsme nejlepší a co úžasného nabízíme. Nejsme komerční centrum, tedy nemáme potřebu s někým soutěžit a psát, že “ naše rohlíčky jsou dnes obzvláště propečené“. Jde nám především o to, dělat kvalitně svoji práci. Tedy nejde o to, jestli jsme lepší, spíše o to, v čem jsme jiní.

Centrum CORE GYM je propojené se společností a internetovým magazínem CORE TRAINING (www.coretraining.cz) , tedy jeho koncepce je založena na jeho základech. O samotných základech je také koncepce CORE GYM. Tedy se zaměřujeme na komplexní diagnostiku pohybového aparátu a posouzení a nápravu ( stabilitu, mobilitu, motorickou kontrolu, sílu) pohybu jako takového. Stejně tak i na komplexní silové a kondiční testování. Nikdo u nás nemůže cvičit bez toho, aby neprošel komplexními testy/diagnostikou a neznali bychom stav jeho schopností. Specializujeme se na optimální mechaniku pohybu a techniku cvičení. Nezlepšujeme nejen pohyb, ale zároveň kontrolujeme a zlepšujeme celkové nastavení tréninkového cyklu. Specializujeme se také na prevenci zranění a rehabilitaci z možného zranění. Máme vlastní nápravný koncept na prevenci a nápravu funkce páteře FSU (www.functionalspine.cz ). Tedy propojení silového a kondičního tréninku s fyzioterapií provádíme v rámci vlastní koncepce, které jsou založeny na progresivně udržitelných principech, tedy spojení funkčního preventivního přístupu s jasnou silovou a kondiční progresí. Naším cílem je tedy nejen postavit sportovci či běžnému cvičenci pevné pohybové a silové základy, ale i přenastavit a kontrolovat tréninkový cyklus tak, aby se sportovec byl schopen progresivně zlepšovat.

Za dobu fungování CORE GYMu naše centrum navštívilo velmi mnoho amatérských apopo3 profesionálních sportovců, kteří mají problémy s pohybem, technikou cvičení či samotným tréninkem. Soustředíme se na základy výkonnostní pyramidy, protože tam jsou všude velmi časté trhliny. Protože naší specializací jsou pevné základy síly a pohybu, jsou k nám posílání mnozí sportovci či lidé s problémy a my je následně již napravené a připravené na další progresi posíláme zpět do svého tréninkového procesu či svých gymů/ sportovních center. Proto jsme jiní, nepotřebujeme soutěžit s jinými společnostmi a centry, chceme i jim pomáhat s lepším výkonem. Jde nám o spolupráci, zlepšení, kvalitní základy sportovce a naší kvalitní práci. To nabízíme všem, jak všem sportovcům, tak ostatním centrům/ gymům a samozřejmě i běžným lidem, kteří chtějí zlepšit pohyb a sílu.

LEPŠÍ POHYB A SPORTOVNÍ VÝKON BEZ BOLESTI!

(Autor: Martin Snášel © coregym2016)