MENU

FMS

fmsczk-300x192

SCREENING FUNKČNÍHO POHYBU (FMS™)

V roce 1995 se Gray Cook  a Lee Burton pokusili o zlepšení komunikace a spolupráce mezi fyzioterapeuty, osobními trenéry a profesionálními sportovci a vynalezli nástroj k jejich lepší komunikaci v diagnostice. FMS bylo originálně vyvinuto, aby se nashromáždila objektivní data pro statistickou analýzu vzoru lidského pohybu s ohledem na funkční výkon a prevenci zranění. Osobní zkušenosti, stejně tak jako neustálá spolupráce s fyzioterapeuty a nejnovějšími vědeckými výzkumy funkčního pohybu dokázaly zdokonalit  a zlepšit  tuto diagnostickou koncepci.

Functional movement screen (FMS™) je výsledkem moderní tréninkové filosofie známé jako FUNCTIONAL MOVEMENT SYSTEMS. Tato filozofie  je založena na spolehlivých vědeckých výzkumech, letech ladění a zlepšování. Základem je 7 funkčních testů pohybu, jejichž výsledky se třídí a přesně bodují a následně jsou navržena klientovi cílená a přesná nápravná kompenzační cvičení. Díky přesnému bodování je po retestu ihned poznat výsledek zlepšování na požadovaný stav.

FMS pohotově identifikuje funkční omezení, svalové nerovnováhy a tělesné asymetrie. Toto jsou problémy, které mohou redukovat efekt funkčního tréninku, formování těla, odstraňování dysbalancií a dříve či později ve většině případů vedou ke zdravotním problémům a zraněním. S tím vším samozřejmě souvisí i efektivnější a komplexnější pohyb a také trvale udržitelné zlepšování výkonu.

Tento vyhodnocovací systém je přímo propojen na následné cíleně-nejprospěšnější nápravné kompenzační cvičení a léčebné plány, které důkladně a mechanicky renovují správné pohybové vzorce.

test1

Proškolení profesionálové FMS monitorují výsledek a průběžný proces a identifikují celý průběh tréninku tak, aby byl co nejvíce efektivní a obnovoval správné pohyby a individuálně pomáhal k cíli každého jedince.

FMS zjednodušuje koncept pohybu a jeho účinek na tělo. Jeho efektivní systém je velice účinný pro každého účastníka – běžné cvičence, sportovní profesionály i lékaře.

Komunikace – FMS používá jednoduchý a srozumitelný jazyk, se kterým může snadno pracovat každý jednotlivec, trenér, sportovní profesionál i lékař a jednoduše se tak orientovat v procesu diagnostiky pohybového aparátu.

Vyhodnoceni –  Screening velice snadno identifikuje asymetrie, omezení a  intenzitu potřeby pro další testování a analýzy, kde zřetelně vidíme dosažené výsledky.

 

FHGF

Standartizace – FMS vytváří základní funkční linku pro měření pokroku a poskytuje možnosti pro měření výkonu.

Bezpečnost  – FMS rychle identifikuje nebezpečné pohybové vzorce, které mohou být přehledně označeny. Také ukazuje individuální připravenost na cvičební výkon tak ,že reálné cíle mohou být dosáhnuty.

Kompenzační strategie – FMS může byt používané při jakékoliv pokročilosti a  fitness úrovni, jednoduché strategie širokých možností souboru pohybových problémů. Identifikuje specifické cvičení založené na FMS výsledku a okamžitě vytvoří přizpůsobený léčebný kompenzační  plán.

 

 

Co získáte ze screeningu funkčního pohybu?

screen2

Přestavte své tělo od samotných základů a použijte k tomu moderní diagnostické metody!

Efektivnější funkční pohyb = lepší výsledky bez nebezpečí zdravotních problémů a zranění !

www.functionalmovementsystems.cz

 

 

IMG_7899-200x300 

Martin Snášel – FMS™  specialista

 Cena : 1500,-

Cena zahrnuje:

– FMS Test a jeho vyhodnocení

– Cílený návrh nápravných cvičení a konzultaci tréninku

– Následný retest

V případě Vašeho zájmu o FMS diagnostiku volejte +420 777 131 078 či pište na email: info@coretraining.cz

rychlý kontaktRychlý kontakt

Kontaktní údaje

Silová a pohybová akademie,
Rýmařovská 561
Kulturní dům Letňanka (2.patro)
Praha – Letňany
IČO: 716 478 56

TELEFON: +420 777 131 078
EMAIL: info@coretraining.cz